%100 Geri Dönüştürülmüş
İplik ve Kumaşlar

HAKSA TEKSTİL

1 – Tekstil atıklarının toplanması Kumaş imalatı sürecinde ortaya çıkan atıklardan pamuk lifleri geri dönüştürülebilir.

2 – Toplanan tekstil atıklarının pamuk liflerine geri dönüşmüş.
Geri dönüşüm sürecinde toplanan ve ayrıştırılan atıklar, küçük parçalara ayıran pamuk yırtma makinelerine hazır hale gelir. Geri dönüştürülmüş pamuk liflerinin iyice temizlenmesi ve karıştırılması için taraklama işlemi birkaç kez daha gerçekleştirilir. Geri dönüştürülmüş lifler, son işlemlerden sonra eğrilmeye hazırdır.

3 – % 100 geri dönüştürülmüş elyaftan iplik üretimi Geri dönüştürülen hammaddeler, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda belirlenen şartnamelere göre harmanlanmaktadır. Haksa Fabrikasında geri dönüştürülmüş pamuk elyafı, viskon, naylon ve Repreve (kıyı şeridinden toplanan 50.000’den fazla atık plastik şişenin geri dönüştürülmesiyle üretilen) karışımı kullanılarak üretilen iplikler tamamen çevre dostu ve sürdürülebilirdir.

Üretim Adımları

– KARIŞTIRMA
– KARTER
– ÇİZİM ÇERÇEVELERİ
– AÇIK UÇ

4 – % 100 Geri Dönüşümlü İpliklerden Kumaş Üretimi
Haksa’nın entegre tesisi olan ve 2013 yılında tamamlanan örme fabrikasında Haksa, kendi geri dönüştürülmüş ipliklerini kullanarak çeşitli renk ve ağırlıklarda çevre dostu kumaşlar üretiyor.

5 – Çevre Dostu Kumaşların Yeniden Kullanımı
Haksa, tekstil atıklarının geri dönüştürülmesinden çevre dostu kumaşlar üreterek doğanın korunmasına olumlu katkı sağlıyor. Üretim sürecinde sınırlı kaynaklar yerine tekstil atıklarını kullanarak ekonomiye de destek oluyor.

6 – Küresel Geri Dönüşüm Standardı Sertifikası (GRS)
GRS, geri dönüştürülmüş içerik, gözetim zinciri, sosyal ve çevresel uygulamalar ve kimyasal kısıtlamaların üçüncü taraflarca sertifikalandırılması için gereksinimleri belirleyen uluslararası, gönüllü, tam bir ürün standardıdır. Haksa’nın 2013 yılından bu yana sahip olduğu GRS sertifikası, tekstil atıklarından geri dönüştürülerek elde edilen ürünlerinin uluslararası geri dönüşüm standartlarına uygun olduğunu teyit etmiştir.

7 – U Trust® Sertifika programı
U Trust® doğrulama programı, REPREVE ® kullanan müşterilere en yüksek düzeyde şeffaflık sağlamak için tasarlanmış kapsamlı bir sertifika programıdır. Her kumaş, REPREVE elyaf içeriği iddialarını ve bileşimini analiz etmek ve doğrulamak için kullanılan tescilli bir izleyici teknolojisi olan FiberPrint® içerir.

8 – Standart 100 by OEKO-TEX®
STANDARD 100 by OEKO-TEX® i, tüm işlem seviyelerinde ham, yarı bitmiş tekstil ürünleri ve kullanılan aksesuar malzemeleri için dünya çapında tutarlı, bağımsız bir test ve sertifikasyon sistemidir.

GÜÇLÜ YÖNLER

YENİLİK

Haksa’nın Araştırma ve Geliştirme ekibi, en son geri dönüşüm yeniliklerini ve tekniklerini takip ederek müşterilere yeni iplik karışımı ve renkleri sunmaktadır.
Haksa, kendisini dünyadaki geri dönüştürülmüş pamuk üreticisinin öncülerinden biri olarak konumlandırıyor.

GÜNCELLENMİŞ GERİ DÖNÜŞÜM TEKNİKLERİ

Haksa, müşterilerine çeşitli seçenekler sunmak için üreticinin beklentileri ve yönergeleri ile koordineli olarak çalışır.
<Haksa’nın deneyimli ve yaratıcı iplik üretim ekibi, son trendleri takip etmekte ve araştırmaktadır. Müşterilerin konseptleri ve ihtiyaçları ile pazar harmanlamasının yeniliklerini uygulayabilirler.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sürdürülebilir bir ürünün anahtarı hammaddedir. Haksa, geri dönüştürülmüş iplik bileşimleri de dahil olmak üzere çok çeşitli benzersiz sürdürülebilir hammaddeler sunan moda tasarımcıları için harika bir başlangıç ​​noktası sağlar.Önceliğimizin hizmet ettiğimiz insanlar ve toplum olduğuna inanıyoruz. Haksa, tesislerinde SEDEX standartlarına uymaktadır. Faaliyetlerimizi yerel yönetmeliklere ve uluslararası standartlara göre güncelliyoruz.

HIZLI TESLİMAT

Hızlı moda hızlı teslimat gerektirir. Dikey anlaşmalı firmalar ile çalışma süreçleri kısalmaktadır. Haksa’nın sürekli kalite ve yenilik araştırma yeteneği, siparişlerle zamanında teslimatta mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

EĞİTİMLİ İŞ GÜCÜ

Eğitimli ve deneyimli iş gücü. Hızla değişen çalışma ve üretim ortamına uyum sağlamak için ekiplerimizin eğitim ve öğretimine yatırım yapıyoruz.

KUMAŞ TASARIMI

Haksa, müşterilerin ihtiyaçlarına ve yapısına göre hareket eder, trendleri ve yenilikleri yakından takip eder. Geniş bir ürün yelpazesi sunmak için farklı kompozisyonlar ve sürdürülebilir malzemeler üzerinde çalışıyoruz.

CSR

Haksa, tesislerinde SEDEX standardına sahiptir.
Personel ve çalışma ortamını uluslararası standartlarda destekler.

KALİTE YÖNETİMİ

Hizmet ve ürün kalitesini sağlayabilmek için Haksa, detaylara ve kaliteli bilgi birikimine sürekli dikkat edilmesi gerektiğine inanır. Haksa, bunu başarmak için müşterinin kalite gereksinimlerini, prosedürlerini ve yönergelerini şirketin kesin hedefleri olarak belirler.

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik, tekstil endüstrisinde ürün kararlarının, marka girişimlerinin ve stratejik
planlamanın ön saflarında yer almaya devam ediyor. Geri dönüştürülmüş pamuk da dahil olmak üzere geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımı, sürdürülebilirlik şemsiyesi içinde giderek artan bir ilgi konusu. Geri dönüştürülmüş pamuk, tekstil ve konfeksiyon pazarında yeni bir kavram değil, ancak üreticiler, markalar ve perakendeciler tedarik zinciri ayak izlerini değerlendirmeye devam ettikçe, geri dönüştürülmüş pamuğa olan ilgi arttı.