GERİ DÖNÜŞÜM PAMUK

NEDİR ?

Geri Dönüşüm Pamuk

Geri dönüşüm süreci, birçok ürünü çöplüklerden uzaklaştırabilir. Tekstil Geri Dönüşüm Konseyi'ne göre, yıllık
tekstil atığının 25 milyar liraya eşit olduğu tahmin ediliyor.
Halihazırda işlenmiş bir ürün kullanılarak enerji, su ve boya kullanımı azaltılır. Tasarruf, yeni malzemelerin üretiminin dengelenmesiyle elde edilir. Geri dönüştürülmüş pamuk iplikleri çoğunlukla renge göre sınıflandırılmış tüketici öncesi tekstil hurdalarından elde edildiğinden, iplikler halihazırda boyanmıştır.
CO2 ve fosil yakıt emisyonu tasarrufları, mevcut malzemeler kullanılarak kısmen dengelenebilir. Ancak, pamuk artıkları veya giysilerin toplanması, işlenmesi ve nakliyesi bu tasarrufların bir kısmını azaltabilir veya etkisiz hale getirebilir.
Geri dönüştürülmüş pamuk, tekstil atığını azaltmak için mükemmel bir seçenektir.

İPLİK SANATI

Haksa, geri dönüştürülmüş pamuk liflerini diğer hammaddeler ile belirli oranlarda harmanlayarak farklı renk ve kalınlıklarda rejenere iplik üretmektedir.
Üretim sürecine yönelik yenilikçi teknolojilerle iş ortaklarımıza farklı ürün ve çözümler sunuyoruz. Üretim faaliyetlerimizi sürdürülebilir ve çevreye duyarlı bir üretim sürecini dikkate alarak gerçekleştiriyoruz.
Haksa, entegre bir tesis olan örme fabrikasında çeşitli renk ve modellerde geri dönüşüm ipliklerinden çevre dostu kumaşlar üretmektedir.
Sürdürülebilir ve sıfır atık anlayışıyla üretimine devam eden fabrika, günde 10 tonun üzerinde çevre dostu kumaş üretiyor.

Tüketici İlgileri

Cotton Incorporated’ın Lifestyle Monitor ™ araştırması, tüketicilerin geri dönüştürülmüş malzemeler aradığını gösteriyor. Araştırmalar, tüketicilerin% 24’ünün “geri dönüştürülmüş” olarak etiketlenen giyim veya ev tekstili için daha fazla ödemeye istekli olduğunu ve giyim veya ev tekstili satın almayı planlayan tüketicilerin% 32’sinin “geri dönüştürülmüş” giysiler arayacağını gösteriyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR İSTİHDAM Yüzlerce çalışanımızla sektörümüzün ve bölgemizin sürdürülebilir istihdamına katkıda bulunuyoruz.

Toplam Çalışan Sayımızda% 10 artış sağladık.

ÇALIŞAN SADAKAT VE MOTİVASYON ARAŞTIRMASI

Çalışan memnuniyeti anketi, bağımsız bir pazar araştırma şirketi tarafından yapıldı ve sonuçlandırıldı.

Ankete göre

% xx Bağlılık oranı

% xx Motivasyon oranı

% xx Memnuniyet oranı

Kadın Dostu ŞİRKET Kadın Çalışan Sayısı xx Kadın İstihdam Oranı% xx Kadın yöneticiler

Kadınlar – dost

ŞİRKET

Kadın Çalışan Sayısı xx

Kadın İstihdam Oranı% xx

Kadın yöneticiler